Adrian Younge prezentuje the Delfonics

Jedyni i niepowtarzalni the Delfonics wraz z twórcą ścieżki dźwiękowej do filmu Black Dynamite nagrali nowy album. Co wyniknie z połączenia słodkiego, filadelfijskiego soulu i mrocznego stylu Adriana Younge'a?


 

Nim dojdzie do premiery wytwórnia Wax Poetics wydała siedmiocalowy winyl zawierający premierowe nagrania. 

Stop and Look (And You Have Found Love)

I Can't Cry No More

Śpiewa William Hurt, lider Delfonics. Jego charakterystyczny, wysoki wokal brzmi wciąż słodko jak w czasach największych sukcesów grupy, czyli na przełomie lat 60. i 70.

Natomiast Adrian Younge zamienia wszystko w złoto. Multiinstrumentalista przeszedł długą drogę od dema Venice Dawn do Something About April. Opłaciło się, każda jego produkcja brzmi oryginalnie i bezkompromisowo względem retro-soulowej stylizacji. 

Połączenie dwóch jakże różnych muzycznych światów perfekcyjnie słuchać w "Stop & Look". Perkusja i klawisze to cały pan Younge, gdy partia wokalna pana Hurta ociera się o klasyczne philly-soulowe wykonanie.

Do "Stop & Look (And You Have Found Love)" powstał teledysk utrzymany w klimacie hip-hopowych obrazów z lat 90. Dla pana Harta, udział w nagraniu wideo był spełnieniem jednego z marzeń: "I compare seeing this video with me riding down the street and hearing my first record on the radio". W latach siedemdziesiątych nie kręcono soulowych teledysków, jedyną sposobnością pokazania się na ekranie telewizora był program Dona Corneliusa.

Premiera pełnego LP przewidziana jest na 12.02.2013. Więcej na temat the Delfonics w trzecim PHONO.