PHONO.pl

Witamy na nowej internetowej stronie kwartalnika PHONO, skąd mogą Państwo pobrać magazyn, posłuchać podcastów, dowiedzieć się co nowego słychać w muzyce którą kochamy, czy wreszcie poczytać teksty napisane specjalnie z myślą o Phono.pl.

Jesteśmy szczęśliwi, że po kilku miesiącach nareszcie prezentujemy efekt finalny. Strona powstała dzięki Ani i Łukaszowi. To im należą się podziękowania za poświęcony czas, zaangażowanie i świetnie wykonaną pracę. Dziękujemy.

Projekt graficzny przygotowała Ania Kępińska, utalentowana ilustratorka, autorka książki dla dzieci Do You Know That. Prace Ani mogą Państwo podziwiać na stronie www.crayondust.net.

Poprosiliśmy Anię o kilka zdań autoprezentacji. Oto, co napisała:

Gdyby ktoś zapytał mnie kim jestem to musiałabym się chwilę zastanowić. Bardzo lubię rysować - to na pewno, tworzyć coś kredkami, farbami, czasem tuszem. Chyba najbardziej podoba mi się rysowanie książek dla dzieci, bo ich świat wydaje się o tyle bardziej ciekawy i pełen różnych odcieni barw, że nie chce go nigdy zapomnieć ani opuścić. Jak do tej pory udało mi się trzymać w rękach moją pierwszą książkę pod tytułem „Do you know that...? / Czy wiesz ze...?”, która zawiera pełno-stronicowe ilustracje różnych, zabawnych zwierząt i opisuje ich najważniejsze cechy. Do tego doszła limitowana edycja kartek na różne okazje z moimi rysunkami z książki i nie tylko, trochę koszulek z nadrukiem dla maluchów i ich Mam, kilka projektów stron internetowych, tak jak np. strona PHONO. W najbliższym czasie planuję wrócić do projektowania i wykonywania srebrnej biżuterii.

Moja edukacja w kierunku artystycznym zaczęła się w sumie po ukończeniu UW. Zdecydowałam wtedy, że będę studiować dalej Ilustrację Książkową. Znalazłam taki kierunek w Glasgow Metropolitan College i studiowałam tam cztery lata, doskonaląc moje pojecie światła i cienia, szkicując olbrzymie czaszki i szkielety oraz odbywając niezliczone wycieczki do ogrodu botanicznego... Wszystko po to żeby wprawnie i kunsztownie zilustrować „Calineczkę”, moją ulubioną bajkę z dzieciństwa. Ilustracjom tym, jak również moim innym rysunkom można przyjrzeć się na stronie www.crayondust.net, tam również znajduje się kontakt do mnie.

Co ciekawe każdy element zawarty na stronie został zaprojektowany specjalnie dla PHONO. Żadnych szablonów. Cudowne ptaki to też ręczna robota!

Brat Ani, Łukasz Kępiński zajął się stroną techniczną PHONO.pl oraz sprawił, że projekt stał się funkcjonalny. Łukasz jest również autorem PHONOcastu Terra Musica. Jako DJ Sonus grywał w stołecznych klubach, prowadzi piątkową audycję Analogia Jazzu w zaprzyjaźnionym z nami RadioJazz.FM.

Niestety nie wszystkie artykuły są dostępne (patrz dział "Teksty"). Obiecujemy w krótkim czasie uzupełnić bazę o brakujące wpisy. Zachęcamy do zwiedzania strony, jesteśmy przekonani, że natrafią Państwo na ciekawe rzeczy.