DJ Spinna + Nurt na 7" od Sound By Sound

Label Sound By Sound rusza z wyjątkową serią siedmiocalowych winyli obracających się zprędkością 45 RPM. Pierwszy 7" singiel pojawi się w grudniu, w nakładzie limitowanym do 300 egzemplarzy. Wydawnictwo opatrzone numerem katalogowym SBS-002–7 będzie zawierać dwa utwory -  kompozycję źródłową "Chalk On Asphalt" oraz jej edit.

Serię otwiera Dj Spinna, amerykański producent z Brooklynu, autor cudownej, future-soulowej płyty Intergalactic Soul, który odkopał (dzięki staraniom Sound By Sound) nagrania wrocławskiej grupy Nurt. Fragmentu jego breakbeatowego editu można posłuchać na stronie SBS, natomiast oryginału (wersja studyjna z tłoczenia Polskich Nagrań) w serwisie youtube.

Jak zawsze w przypadku Sound By Sound oprócz wysokiej jakości dźwięku zremasterowanego z taśm matek, oficyna starannie podchodzi do projektowania okładek swoich wydawnictw. W tym przypadku winyl będzie opakowany w gruby sleeve z białym nadrukiem na czarnym papierze.

Utwory wytłoczono na czarnym winylu na przekór panującej modzie wydawania wielobarwnych tłoczeń przyciągających uwagę wyglądem, a już niekoniecznie brzmieniem. Warto o tym pamiętać, że wszelkie modyfikacje oryginalnego koloru wpływają negatywnie na jakość dźwięku.

Singiel Chalk On Asphalt to drugie wydawnictwo z muzyką Nurtu wydane przez Sound By Sound. Utwory grupy z 1972 roku zarejestrowane w Studio M-1 Polskiego Radia zostały wydane przez wytwórnię kilkanaście miesięcy temu. Płyta o numerze SBS-001-LP otrzymała rekomendację m.in. opiniotwórczego magazynu Wax Poetics i szybko uzyskała status wyprzedanej w internetowym sklepie labelu.

W przypadku limitowanej siódemki z pewnością będzie podobnie, dlatego w oczekiwaniu na preorder, radzimy regularnie sprawdzać stronę www.soundbysound.com lub nasz profil na facebooku/twitterze, gdzie poinformujemy o możliwościach zakupu singla.