Graf Cratedigger: Journey / Evolution (2015)

Zanim soulowe i jazzowe płyty szczelnie wypełniły redakcyjny regał z winylami, był hip-hop z połowy lat 90., dlatego z entuzjamem wspraliśmy od strony promocyjnej nowe wydawnictwo Queen Size Records  -  Journey / Evolution.
 
Autorem płyty jest Graf CrateDigger, producent z okolic Wrocławia, który w swojej bogatej twórczości porusza się po zapomnianych rejonach hiphopu. Jego styl przypomina nowojorskie brzmienie sprzed dwóch dekad. Oszczędne środki wyrazu, wręcz surowe bity, poukładane na mapie utworu muzycznego pomysły tworzą (odrobinę) sentymentalną podróż w przeszłość.
 
Co ciekawe, koncepcja płyty krąży wokół podróżowania, o czym informuje tytuł albumu. W tej podróży oprócz gospodarza towarzyszą muzycy, dje i mc’s z Polski, USA oraz Kanady. Może nie wszyscy zyskali już rozgłos, ale na pewno każdy z nich jest co najmniej warty uwagi. Podróż = ewolucja = poszukiwanie = cratediggin - tym stwierdzeniem Graf streszcza całą zawartość jak i koncept wydawnictwa.
 
 
Autorem wizualnej formy projektu jest Sainer z Etam Cru. Oprócz płyty winylowej, w zestawie plakat oraz download card - specjalna karta umożliwiająca pobranie całego albumu w formacie cyfrowym.
 
Nakład całego wydawnictwa to 100 sztuk. Album w cenie 49 zł można zamówić w internetowym sklepie Queen Size Record.