HOAdB - Low Impedance (PHONOcast5)

Wydawnictwo internetowe duetu B.R.O./HOAdB z 2010 roku (wznowione na CD w ubiegłym roku) to przełomowy moment w twórczości panów Zamojskich. Porównywani do wrocławskiego Skalpela stworzyli mroczne, przestrzenne brzmienie przypominające dokonania skandynawskich, jazzowych eksperymentatorów z przełomu wieków. Pochlebne recenzje oraz nobilitujące porównania w pełni zasłużone, udokumentowane wydawnictwem Analog People In A Digital World należą do przeszłości. Przed Państwem elektroniczne wcielenie duetu HOAdB.

Trafiliśmy na właściwy moment muzycznej kariery duetu. Kuba i Konrad  redefiniują dotychczasowe brzmienie - kojarzone z eksperymentalnym jazzem polepionym z fragmentów jazzowych nagrań oraz własnych motywów – wynik improwizowanych sesji. Cyfrowe wydawnictwo Low Impedance to nowy rozdział twórczości HOAdB pisany przy użyciu sterowników, klawiatur, kontrolerów i instrumentów midi.

 

DOWNLOAD MP3

 

HALF OF A dB (facebook/halfofadb)

 

Projekt B.R.O./HALF OF A dB powstał w 2008 roku. Tworzą go kuzyni Konrad i Jakub Zamojscy, którzy już od najmłodszych lat mieli do czynienia z muzyką, a samą produkcją zajęli się mając zaledwie po 12 lat. HOAdB to synteza wielu stylów, pomysłów i inspiracji, które przez wiele lat im towarzyszyły. We wspomnianym roku 2008 światło dzienne ujrzała pierwsza EPka - "Etudes" (self release), która zawierała sześć etiud stworzonych wyłącznie z sampli pochodzących ze starych polskich płyt jazzowych. To swoiste przetarcie szlaku dla dalszych dokonań duetu nie doczekało się oficjalnego wydania. Kolejna EPka - "Analog People In A Digital World EP" znalazła uznanie u Krisa Klubo, szefa londyńskiego labelu Noecho Records, który postanowił wydać ją w sierpniu 2010 roku. W przeciwieństwie do debiutanckiego dzieła HOAdB, na "APIADW" pojawiły się bogate aranżacje i innowacyjne pomysły, zarysowane na poprzednim wydawnictwie brzmienie osiągnęło tym razem poziom mistrzowski, zaś całość bazuje głównie na własnych próbkach/ samplach żywych instrumentów (perkusja, saksofon, pianino, harmonia).